MŪSŲ ISTORIJA
Kortelių žaidimo „Klimato svarstyklės“ (švediškai „Kortspelet Klimatkoll“) istorija prasidėjo 2009 m. Geteborge, Švedijoje. Tais metais Davidas Anderssonas persikėlė gyventi pas buvusį futbolo trenerį Joną Karleną. Netrukus Deividas įsidarbino Chalmerso technologijos universiteto Energetikos ir aplinkosaugos katedroje ir kaip doktorantas pradėjo vykdyti tvaraus vartojimo tyrimus. Deividas ir Jonas tapo gerais draugais. Kartu jie atidarė barą „Guldhedens Biblioteksbar“, kuriame Jonas maišo kokteilius, o Deividas gamina karštus sumuštinius. Deividas taip pat didina Jono sąmoningumą klimato kaitos srityje, nuolat atkreipdamas dėmesį, kai Jonas per ilgai prausiasi po dušu, pamiršta išjungti šviesą ar vakarienei valgo mėsą.
– Energija! – sako Deividas.
– Supratau! – atsako Jonas.
Po septynerių metų, t.y. 2016 m. Jonas užsirašė į Geteborgo universiteto kursą „Žaidimai ir modeliavimas kaip mokymosi priemonės“. Kursų metu Jonui kilo idėja sukurti kortelių žaidimą, kuriame žaidėjai reitinguotų veiklas pagal jų poveikį klimatui. Jis pasidalino šia idėja su Davidu, kuris iš karto ėmėsi kurti žaidimą.
Greitai buvo sukurtas paprastas prototipas, kuris per pietų petrauką pristatytas Chalmerso universiteto Energetikos ir aplinkos katedroje. Ir studentus, ir dėstytojus ši idėja sužavėjo! Tačiau tikroji kibirkštis įsižiebė tada, kai prie jų prisijungė Deivido kolegos – pedagogikos ir klimato fizikos entuziastas Erikas Sterneris ir pasaulinio garso maisto vartojimo ir žemės naudojimo poveikio klimatui ekspertas Stefanas Wirsenius.
Prototipas buvo vystomas, tobulinamas ir išbandomas mokyklose. Žaidimas patiko tiek mokiniams, tiek jų mokytojams, todėl, siekdami pristatyti žaidimą didesnei auditorijai, Davidas, Jonas, Erikas ir Stefanas nusprendė įsteigti bendrovę „Klimatkoll Guldheden AB“.
Šiandien mūsų komanda jau yra pasipildžiusi naujais nariais. Be „Klimato svarstyklių“ sukūrėme nemažai kitų žaidimų ir išplėtėme savo veiklą į daugiau šalių, tačiau pagrindinė mūsų misija išlieka kurti patrauklią edukacinę patirtį ir prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.