Hoppa till innehåll

MOKYMO IŠTEKLIAI MOKYTOJAMS

Norite rasti įdomių būdų, kaip pamokų metu spręsti klimato problemas? Išbandykite nemokamą mokomąją medžiagą, kurią rasite čia!

AIP NAUDOTI ŽAIDIMĄ PAMOKOSE

Klimato svarstyklės“ – tai kortelių žaidimas, kurio tikslas – sudėlioti korteles teisinga tvarka pagal jų poveikį klimatui nuo mažiausio iki didžiausio. Žaidimą sukūrė klimato mokslo ir pedagogikos tyrėjai, todėl jį galima naudoti kaip mokomąją medžiagą visuose dalykuose, apimančiuose klimatą, aplinkosaugos problemas ir tvarų vystymąsi – nuo gamtos mokslų ir technologijų iki geografijos, socialinių mokslų ir namų ūkio ekonomikos.

Kortelių žaidimą integruoti į mokymo procesą galima įvairiais būdais. Kad jums, kaip mokytojui, būtų lengviau, siūlome pavyzdinį pamokos planą ir įvairią mokomąją medžiagą. Medžiaga tinka 12 metų ir vyresniems mokiniams.

Vien Švedijoje žaidimą jau yra žaidę daugiau nei 30 000 mokinių, o 500 mokytojų ir studentų buvo apmokyti, kaip žaidimas gali būti naudojamas kaip švietimo priemonė. Žaidimą gerai įvertino ir mokytojai, ir mokiniai, nes tai smagus ir patrauklus būdas pagilinti žinias apie klimatą, gyvenimo būdą ir tvarų vartojimą. Be to, jis skatina mokinius susimąstyti ir kritiškai mąstyti, taip pat yra puikus katalizatorius pokalbiams apie elgesį ir atsakomybę. Vadinasi, jis padeda siekti daugelio svarbių mokymosi tikslų!

REIKIA PAGALBOS?

Norėdami susisiekti su mumis asmeniškai, galite rašyti mums el. paštu hello@climatecallgame.comDžiaugiamės galėdami padėti mokytojams naudotis mūsų mokomąja medžiaga! 

Jei norite sužinoti, kaip šią medžiagą galima naudoti Lietuvoje, kokią paramą galima gauti ir kokiu būdu jūs, kaip mokytojas, galite įsigyti kortelių žaidimą, taip pat galite susisiekti su mūsų bendradarbiavimo partneriu Lietuvoje – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) el. pašto adresu tomas.pocius@linesa.lt

„Visiems mokiniams patinka žaisti kortelėmis, o radus neatitikimų, pavyzdžiui, kortelėje nurodyta, kad rožės iš Kenijos išmeta mažiau teršalų, kyla mokinių diskusijos, jie įsitraukia. Žaidimas – puikus atspirties taškas sprendžiant darnaus vystymosi technologijų klausimus!“

– Camilla Segervall
Pagrindinė programavimo, technologijų ir kompiuterinio projektavimo įrankio CAD mokytoja Finspongo Curt Nicolin gimnazija, Švedija

„Žaidimas paskatino daug įdomių diskusijų klasėje ir puikiai tiko, kai mokėmės darnaus vystymosi temą per gamtos mokslų pamokas.“

– Elin Gawell
Vidurinės mokyklos matematikos mokytoja ir vyresnioji dėstytoja, Gustavsbergo gimnazija, Švedija